Donald Trump: Hiszek benne, hogy Grönland a miénk lesz
Az amerikai elnök úgy véli, az Egyesült Államok hamarosan átveheti az autonóm dán terület feletti ellenőrzést.
André Goodfriend számos nyilatkozatot tett a magyar belpolitikai viszonyokról, amelyek szinte mindegyike azokat a kritikákat tartalmazta, amelyeket a hazai baloldali ellenzék és természetesen a nemzetközi sajtó nagy része hangoztat.
„És itt már határkőhöz érkeztünk: a nagykövetség képviselője az Orbán-kormányt lényegében korrupcióellenes lépésekre szólította fel, s ezek elmaradását csalódásnak nevezte. Miközben – mint már unalomig köztudott – a nagykövetség, illetve az USA nem adott információt a kitiltott személyekről. Nos, ebben az esetben szerény véleményem szerint a nagykövetség már nagyon közel került a belügyekbe való beavatkozás tényállásához. Nem lévén azonban jogász pusztán azt mondanám, hogy az ideiglenes ügyvivő e lépései és nyilatkozatai minimum neccesek.
Ehhez képes az a tény, hogy André Goodfriend nemrég részt vett a balliberális ellenzéki értelmiséget tömörítő, Bitó László közíró nevéhez köthető szalon egyik rendezvényén, gyakorlatilag az eddigiekből egyenesen következik. Természetesen az ügyvivő mint magánember olyan magyarországi rendezvényre megy el, amilyenre csak akar, s ha ott még meg is csillantja énekesi képességeit, ahhoz senkinek semmi köze. Ám tudnia kell az ügyvivő úrnak, hogy akárhová is megy el magánemberként, ha az kitudódik, annak üzenetértéke van. Emlékezzünk Csurka István elhíresült, 1992-es dolgozatára, amelyben egyebek között a New York – Tel Aviv-tengelyről és Antall József betegségéről is írt; a tanulmányt a kormányfő akkor némileg cinikusan Csurka »írói munkássága részének« tekintette. Mindenki tudta, hogy ez természetesen tréfa, hiszen az MDF-alelnök írásának óriási belpolitikai hatása volt, sőt az Egyesült Államok Kongresszusában is szóba került »írói munkássága« …
Tehát az antalli magasságokban Goodfriend Bitó-szalonbeli megjelenését tekintsük énekesi pályafutása részének.”